Poslední sbohem

26. 2. 2021 náš navždy opustila největší osobnost a duše našeho oddílu.

Ke stávajícím zdravotním obtížím se přidal COVID a tento nerovný boj proti přesile už, bohužel, Mirek Peřina prohrál.
Desítky let vedl náš oddíl, organizoval všechno dění a sám trénoval všechny členy.
 
Společně s Tomášem Zbořilem jsme přišli do oddílu před více než 30 lety a Mirek již v té době v Domě armády v Olomouci každý pátek od 15 hodin organizoval tréninky, turnaje a za pomoci knih, metodických dopisů atd. nám tloukl do hlavy zákonitosti šachové hry. Později přidal jako pomocníka při tréninku počítač – značně slabší, než jsou dnešní monstra, ale i tak to byl pokrok. Pokrok a zlepšování bylo to, co nám desítky let nezištně zajišťoval. Pod jeho vedením jsme opakovaně hráli v soutěžích družstev, kde jsme se vypracovali až na úroveň divize (soutěže na úrovni dnešních druhých lig). Ve spolupráci s Armádou ČR mnohokrát zorganizoval Přebor společných sil Armády ČR a spousty dalších turnajů.
 
S přibývajícími léty se dostavily zdravotní problémy, které Mirkovi znemožnily každotýdenní účast na trénincích a většině zápasů.
Bez něj by Armádní šachový klub Domu armády v Olomouci, který v současnosti nese název Šachový klub Olomouc, nejen nedosáhl svých úspěchů, ale myslím, že by neexistoval vůbec.
 
Mirek byl dobrou duší oddílu ve všech směrech.
Jménem svým, jakož i jménem dalších členů oddílu, Ti Mirku děkujeme za vše, co jsi pro klub a šachy vykonal.

Napsat komentář